پرسشنامه استاندارد و محقق ساخته

پرسشنامه استاندارد اندازه‌گیری شدت درد کیوبک

امروزه دانشجویان برای نگارش مقالات و پایان نامه های خود به منابع دسته اولی نیاز دارند،یکی از رسالت های تیم درسباز تهیه منابع با ارزش علمی برای دانشجویان می باشد

پرسشنامه یکی از ابزارهای کارآمد با سؤالات متنوع برای دستیابی به نتایج دقیقتر از جامعه آماری می باشد.

پرسشنامه استاندارد اندازه گیری شدت درد کیوبک

برای اندازه گیری شدت درد از پرسشنامه کیوبک استفاده می شود.این پرسشنامه جهت تعیین میزان درد کمر به کار برده می شود. پرسشنامه شامل 20 سوال 5 گزینه ای است که میزان درد را در فعالیت های روزمره ارزیابی می‌کند. هر سوال میزان درد را به ترتیب از صفر (فاقد درد) تا چهار (عدم توانایی انجام فعالیت مورد نظر) رتبه بندی می‌کند. این پرسشنامه میزان درد کمر را بین صفر تا صد ارزش گذاری می کند. در مجموع امتیاز صفر مبین سلامت کامل فرد، 25 به منزله ی درد متوسط، 50 درد زیاد، 75 درد شدید و بالاتر به منزله درد کاملا حاد است که فرد قادر به انجام هیچ حرکتی نیست. لازم به ذکر است که افرادی که دارای درد متوسط و به بالا بودند به عنوان آزمودنی های شرکت کننده در تحقیق پذیرفته شدند.

در مطالعات گذشته، روایی و اعتبار پرسشنامه کیوبک در سنجش درد کمرمورد تایید قرار گرفته و آن را 84 درصد گزارش نمودند(1).

1– نیک بین، لیلا. ایل بیگی، سعید. افضل پور، محمد. (1393). تاثیر 6 هفته تمرین درمانی بر میزان درد، تعادل و استقامت عضلات تنه در دانشجویان دختر مبتلا به کمردرد مزمن دانشگاه بیرجند. فصلنامه علمی پژوهشی کمیته تحقیقات دانشجویی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد. دوره 17. شماره 59. ص 14-1.

دانشجویات عزیز می توانند سؤالات خود در زمینه پرسشنامه مورد نظر را از طریق صفحه تماس با ما با تیم درسباز در میان بگذارند

چنانچه در زمینه نحوه جمع آوری اطلاعات از جامعه آماری و یا تنظیم مقاله و پایان نامه خود نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتن از طریق آیدی تلگرام درسباز به نشانی https://t.me/darsbazweb با درسباز در تماس باشند.


دسته بندی: تربیت بدنی

 

تهیه و تنظیم: دانشجوی کارشاسی ارشد

 

قیمت: 10500

 

تعداد سؤالات: 20 سؤال

 

منبع: دارد

نتیجه تصویری برای دانلود