دانلود پاورپوینت فشار و آثار آن از کتاب علوم تجربی پایه نهم

پاورپوینت فشار و آثار آن از کتاب علوم تجربی پایه نهم در 22 اسلاید برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

بخش هایی از پاورپوینت

اسلاید اول

آب جمع شده در پشت سد، فشار زیادی به آن وارد میکند. آیا میدانید چرا هرچه از تاج سد به پایه آن نزدیک میشویم، ضخامت دیواره آن افزایش می یابد؟ با انجام دادن آزمایش کنید صفحه ،57درک بهتری برای پاسخ به این پرسش پیدا خواهید کرد.هوایی که تنفس میکنیم، آبی که از دوش حمام بیرون میآید و از آن برای استحمام استفاده میکنیم، کفشی که میپوشیم، تشکی که روی آن استراحت میکنیم همگی به نوعی با مفهوم فشار ارتباط دارند. در این فصل پس از آشنا شدن با تعریف فشار، قادر خواهید بود تا شناخت بهتری از پدیدههایی از این قبیل به دست آورید.

اسلاید دوم – فشار در زندگی روزمره

چرا وقتی با کفشهای معمولی روی برف راه می روید،کفشهایتان در آن فرو می روند،اما اگر چوب اسکی به پا داشته باشید، کمتر در برف، فرو می روید (شکل 1ــ الف)؟ چرا ابعاد پنجره هواپیما کوچکتر از پنجره اتوبوس است (شکل 1- ب)؟ چرا اندازه بادکنک پر از هوا، وقتی از ته استخر آب به بالا میآید بزرگتر میشود (شکل 1ــ پ)؟ چرا در ته کفش بازیکنان فوتبال، تعدادی گُل میخ وجود دارد(شکل 1ــ ت)؟ چرا برای اتصال قطعههای چوبی، علاوه بر پیچ و مهره، از واشر نیز استفاده میشود (شکل 1ــ ث)؟ چرا پونز با کمی تلاش درون چوب یا دیوار فرو می رود 

در این فصل می کوشیم تا با معرفی مفهوم فشار به شما کمک کنیم تا شناخت بهتری برای توصیف دلیل برخی از پدیدههایی به دست آورید که در زندگی روزمره با آنها مواجه می شوید.


دسته بندی: فایل های دانش آموزی

قیمت: 1700

تعداد اسلاید: 22

فرمت: قابل ویرایش

دانلود مقاله,پاورپوینت,پرسشنامه,فایل,تحقیق,پروژه از سایت درسباز

توجه: پس از خرید فایل،لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد.درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما و یا تلگرام(کلیک کنید) اطلاع رسانی نمایید.