پاورپوینت مدیریت،بازاریابی،اقتصاد،دانش آموزی،مهندسی و پزشکی

دانلود پاورپوینت حرکت بدن(فصل 5 علوم تجربی پایه پنجم)

پاورپوینت حرکت بدن از کتاب علوم تجربی پایه پنجم تهیه در 24 اسلاید برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

بخش هایی از پاورپوینت

اسلاید اول

علیرضا و همکلاسیهایش ورزش میکنند.آنها خم میشوند، میدوند، به توپ ضربه می زنند و آن را پرتاب می کنند. آنها بخش های گوناگون بدنشان را حرکت می دهند.به نظر شما آنها چگونه حرکت می کنند؟ چگونه دست ها و پاهایشان را خم و راست میکنند؟ بازو و ساعد دست خود را لمس کنید. چه چیزهایی را زیر پوستتان حس می کنید؟ ساعد یک دست را روی بازو خم کنید؛ چه تفاوتی را روی بازو و زیر آن احساس می کنید؟
قسمتهای نرم زیر پوست دست،ماهیچه ها و بخش های سفت،استخوان هایتان هستند.وقتی ساعد را خم میکنید،ماهیچه های روی بازو و پشت آن در این حرکت چه تغییری میکنند؟ استخوان ساعد چگونه به حرکت در می آید؟ برای پاسخ دادن به این پرسش فعالیت زیررا انجام دهید.

اسلاید دوم – تصاویر و توضیحات

اسلاید سوم – سیستم حرکتی بدن

سازه اصلی سیستم حرکتی بدن انسان استخوان های او است.این استخوان ها با نظم مشخصی در کنار یکدیگر قرار میگیرند تا سیستم اسکلتی را بسازند. این سازه یک ساختار محکم و مقاوم را ایجاد میکند تا دیگر ارگان ها و اعضای بدن به آن متصل شوند. یا بر روی آن قرار میگیرند و یا در داخل آن. در بعضی قسمت ها مانند مغز یا قفسه سینه استخوان ها اعضاء حیاتی بدن را محصور کرده و از آن حفاظت میکنند.

اسکلت نه فقط چهارچوب و محل اتکای دیگر اعضای بدن است بلکه قابلیت تغییر شکل را دارد. این قابلیت از طریق مفاصل ایجاد میشود. مفصل مکانی است که دو استخوان در کنار یکدیگر قرار گرفته و میتوانند در کنار هم حرکت کنند. پس حرکت مجموعه استخوان ها در کنار هم این قابلیت را به اسکلت میدهد که بتواند دائما شکل کلی خود را عوض کند.


دسته بندی: پاورپوینت

قیمت: 3300

فرمت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 24

دانلود مقاله,پاورپوینت,پرسشنامه,فایل,تحقیق,پروژه از سایت درسباز

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد.درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما و یا تلگرام(کلیک کنید) اطلاع رسانی نمایید.