پاورپوینت مدیریت،بازاریابی،اقتصاد،دانش آموزی،مهندسی و پزشکی

دانلود پاورپوینت تندگیرکننده و کندگیرکننده بتن

پاورپوینت تندگیر کننده و کندگیر کننده بتن در 37 اسلاید برای ارائه در سمینارهای کلاسی تهیه شده است.

در پاورپوینت حاضر به صورت کامل به تندگیر و کندگیر کننده بتن پرداخته می شود.

بخش هایی از پاورپوینت:

اسلاید اول – مقدمه

زمان گیرش اولیه مدت زمان سپری شده از لحظه اختلاط آب و سیمان می باشد که از این به بعد رشد کریستالهای ناشی از هیدراسیون سیمان به اندازه ای است که روانی خمیر رو به کاهش می گذارد.

گیرش اولیه سیمان بر اثر تری کلسیم سیلیکات انجام می شود.با توجه به این که غلظت مخلوط (میزان آب نسبت به سیمان) در سرعت گیرش اولیه بایستی با مقدار آب مشخص (غلظت نرمال) صورت گیرد تا اینکه نتایج این آزمایش برای نمونه های مختلف سیمان پرتلند قابل مقایسه با یکدیگر بوده و یا بتوان این آزمایش را برای یک نمونه سیمان مشخص نسبت به مقادیر قید شده در مشخصات کارخانه ای آن محک زد.در ارتباط با اهمیت این آزمایش با توجه به اینکه قبل از زمان گیرش اولیه میزان گیرش سیمان غیرقابل ملاحظه است پس کلیه عملیات ساخت،حمل،ریختن،تراکم و پرداخت بتن بایستی در این محدوده زمانی صورت گیرد،در غیر این صورت هر گونه حرکت بتن در زمانی که بتن در حالت سخت شدن است باعث کاهش پایایی ومقاومت فشاری بتن می گردد.

اسلاید دوم – تندگیر و کندگیر در سیمان تیپ 3 و تیپ 4
3- سیمان پرتلند تیپ سه (سیمان زودگیر)
این سیمان کاملا ریز آسیاب می شود و به همین جهت زمان گیرش آن سریعتر است . در ساعات اولیه مصرف حرارت قابل توجهی آزاد می کند و باعث گرم شدن بتن می شود . عمل آوردن بتن در هوای سرد بسیار سخت است و هزینه بالایی دارد . سیمان زودگیر زمان لازم برای کیورینگ را کم کرده و موجب می شود بتن زودتر به مقاومت مورد نظر برسد.در موارد فوری، مثلاً تعمیر بخشی از سازه که باید سریعاً مورد استفاده قرار گیرد.این
سیمان کاربرد زیادی دارد و باعث می شود بتن سریعاً به مقاومت مورد نظر برسد.

4- سیمان پرتلند تیپ چهار (سیمان دیرگیر یا پرتلند کم حرارت)
موارد مصرف این نوع سیمان به شرح زیر است:
– مصرف این سیمان در هوای گرم باعث می شود که دمای تولید شده توسط بتن در عملیات گیرش کمتر شود.


دسته بندی: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 37

قیمت: 6300

فرمت: قابل ویرایش

نتیجه تصویری برای دانلود